Selgusid loetumad e-raamatud maikuus

E-raamatute teemal on palju räägitud. Kord ennustatakse, et e-raamatud söövad paberraamatud varsti turult välja. Siis jällegi teatatakse, et e-raamatute müügiga väga tulu ei teeni.

Heli Kirjastuse kogemused on seal kahe vahepeal. E-raamatutena on olemas enamus Heli Kirjastuse kaudu välja antud ilukirjandusest ning ka käsiraamat “Rikaste inimeste 30 harjumust”. E-raamatuteks ei ole saanud ning ei saa ka edaspidi lasteraamatud. Eeldame, et neid loetakse jätkuvalt mõnusalt voodis või diivanis lebades, raamat mõnusalt käte vahel. Enda poolt oleme andnud kõik, et meie kirjastuse lasteraamatud oleksid hästi lastesõbralikud. Ilmselt just seetõttu on meie viimane avaldatud lasteraamat “Karupoeg Lukas tahab saada viiuldajaks” väga hästi vastu võetud. Seda tutvustati ka leheküljel Head lasteraamatud.

E-raamatute osakaal aga tõuseb samuti iga kuuga. Kuna suuremate kettide raamatupoodidesse võetakse üha vähem raamatuid müüki ning tingimused muutuvad ebasoodsamaks, siis näiteks sarja “Mõni õhtu romantikat” raamatuid poodides enam väga polegi. See-eest aga tõuseb sama sarja e-raamatute loetavus iga kuuga.

Millised olid siis maikuus Heli Kirjastuse kõige loetumad e-raamatud?

Nendeks olid:

1) Rikaste inimeste 30 harjumustHeli Künnapas

2) LõpupiduHeli Künnapas

3-4) Ütlemata sõnadHeli Künnapas (näidet raamatust saad lugeda siit: koolipidu )

3-4) Mina, supernaine, jään ellu! (sari “Mõni õhtu romantikat”) – Heli Künnapas

Tundub, et Eestis e-raamatutena lähevadki paremini käiku just mitte-ilukirjanduslikud raamatud. Kuigi näiteks ,,Rikaste inimeste 30 harjumust” müüb ka poodides väga ilusti, siis e-raamat on hetkel ikkagi edukam.

Noorteraamatute puhul on trend, et loetakse nii üht kui teist- müüvad hästi paberil noorteraamatud, kuid ka e-raamatute müügi edetabelis on noorteraamatud alati tipus. “Lõpupidu” ja “Ütlemata sõnad” on noorte seas alati populaarsed olnud. Nii on hea näha, et kui paberraamatud hakkavad poest lõppema, siis tõuseb e-raamatute müük.

Sarja ,,Mõni õhtu romantikat” romantilised lühiromaanid on just sobilik lugemine suvekuudeks. Nii ongi üsna loogiline, et just ,,Mina, supernaine, jään ellu!” esikolmikusse jõudis. Kuna see romantiliste lühiromaanide sari on nii hästi vastu võetud, siis jätkub sari kindlasti ka edaspidi. Kui paberraamatute osakaal aga järjest väheneb, siis tuleb vaid mõelda, kas sarja raamatud ilmuvad edaspidi paberil või e-raamatutena. See siis oleneb ikka lugejate eelistustest.

Suur tänu kõigile, kes te Heli Kirjastuse raamatuid loete, ostate ja ka raamatukogudest laenutate! Tänu teile on ikka jätkuvalt uusi ja uusi raamatuid oodata!

Heli Künnapas

Kirjanik ja kirjastaja

Ole kursis uute raamatute ja värskemate pakkumistega, telli meie uudiskiri!