Reisime raamatutes

Märtsikuu on aeg, kui reisime raamatutes. Hetkel olud lihtsalt muud ei võimalda. Raamatud aga sisaldavad lõputult võimalusi, et avastada uusi maid, kohti ja inimesi. Nii reisime nüüd neil võimalusterohketel radadel.

Reisime raamatutes Itaaliasse, Horvaatiasse, Portugali, Eesti saartele ning Ameerikasse.

Heli Kirjastuses avaldatud raamatud annavad võimalus päris mitmesse kohta reisida. Mõned faktid, mida nende riikide kohta teada võiks on sellised:

  1. Regina Jaakson viib meid romantilisele reisile “Como järve ääres”. Como järv asub Põhja- Itaalias Alpide lõunajalamil. Como on laevatatav ja kalarohke. Hargikujulise järve uhkuseks on maalilised mäed ning jõukad linnad Como ja Lecco. Järve ainus saar on Isola Comacina. Regina raamatut illustreerivad autori enda tehtud imelised värvilised fotod.

2. Meelike E.-Villup põrutab koos lugejatega tempokale ning tunneteküllasele retkele “Hurmava Horvaatia embuses”. Horvaatia asub Balkani poolsaare loodeosas. See on bumerangikujuline ligi tuhandele kilomeetrile välja venitatud maa, mistõttu selle maastikutüübid on väga erinevad ja mitmekesised. Horvaatia esindaja Eurovisiooni lauluvõistluseks valitakse popfestivalil “Dora”. 20.sajandi keskpaigast on Horvaatia popmuusikas põhitooni andnud šlaagritest ja šansoonidest inspireeritud laulud.

3. Heli Künnapas viib meid alustuseks ühele Eestimaa saarele, et nautida lugu “Helisevad ööd saarel”. Eestis on 2015.aasta seisuga kokku loendatud 2222 meresaart, millest 318 on suuremad kui 1 hektar. 97% Eesti saarte elanikest elavad Saaremaal, Hiiumaal ja Muhus. Väikseid saari nimetatakse laidudeks, rahudeks, karedeks, nasvadeks, mäkkideks, kivideks, kuivadeks.

4. Pikema retke saame koos Heli Künnapasega ette võtta koos “Tähtajaline elu” tegelastega ning rännata koos Ameerikasse. Raamatu kaanepilti kaunistav Vabadussammas on mälestusmärk, mis asub Liberty Islandi saarel. Koos postamendiga on mäelsutsmärgi kõrgus 93 meetrit. Vabadussammas avati 28.oktoobril 1886. See oli Prantsusmaa rahva kingitus Ameerika rahvale.

5. Margit Petersoni triloogia teises osas “Maris kolib Portosse”. Nii saame ka Portugali radadel ära käia. Porto on elanike arvult riigi teine linn. Porto vanalinn kuulub UNESCO maailmapärandi nimistusse. Portos olles peaks külastama Casa da Musicat, kuulsa Rem Koolhaasi loodud kontserdimaja.

Millised on sinu arvates faktid, mida võiks teada riikide kohta, kuhu Heli Kirjastuse raamatute kaudu saab reisida?

Mõnusaid reisielamusi!

Ole kursis uute raamatute ja värskemate pakkumistega, telli meie uudiskiri!