Olümpiavõitja Erika Salumäe tähistas olümpiavõidu aastapäeva erilisel moel

Selle nädala algul oli meil kõigil põhjust tähistada 30 aasta möödumist Eestile au ja kuulsust toonud Erika Salumäe olümpiavõidust. Olümpiavõitja ise tähistas seda väga erilisel moel. Nimelt ilmus olümpiavõidu aastapäevaks endise tippsportlase esimene lasteraamat “Triinu lood” 1.osa. Raamatu andis välja Heli Kirjastus. Tänaseks päevaks on “Triinu lood” 1.osa kättesaadav kõigis suuremates raamatupoodides ning seda saab tellida ka otse kirjastuse e-poest.

Tumedate lokkis juuste ja tõmmu nahaga kõhn Triinu on tüdruk, kes ei püsinud pudeliski paigal. Triinu elas lastekodus. Peagi seitsmeaastaseks saav tüdruk unistas oma emast ja isast, kodust ja perekonnast. Kuidas tema unistused täitusid, sellest kirjutabki olümpiavõitja Triinu lugudes.

,,Kõik on võimalik, kui sa usud ja teed asja südamega,” kinnitab Hispaanias elav Salumäe. ,,Olen Triinu lugusid kandnud endas aastaid ja need on mulle väga südamelähedased. Mingil perioodil tundus ebareaalne, et neist kunagi päriselt raamatu võiks saada. Ma pole ju ikkagi kirjanik. Tänu mitmetele toetajatele ja julgustajatele said need lood nüüd lõpuks kirja ja kaante vahele. Kuigi Triinu lugudeks olen saanud inspiratsiooni enda kogemustest, siis kindlasti pole tegemist elust maha kirjutatud teosega.”

,,Mulle meeldib väga Erika Salumäe positiivne ellusuhtumine ning mõistmine, et kõik algab lapsepõlvest,” kinnitab raamatu avaldanud Heli Kirjastuse juht Heli Künnapas. ,,Triinu lood annavad endise tippsportlase kogemused ning julgustuse ilusti edasi nii lastele, kes ise raamatut loevad, kui ka täiskasvanutele, kes ehk noorematele lastele ette loevad. Erika on ise oma eluga näidanud ja oma raamatu tegelastele edasi andnud teadmise, et oluline pole ainult see, millised on su võimalused, vaid see, kui palju sa ise pingutad ja panustad. Kindlasti on tegemist teosega, mis sobib lugemiseks kogu perele.”

Raamatu “Triinu lood” pildid joonistas Jana Valge. ,,Illustreerija on väga hästi ära tabanud Triinu olemuse. Olen nende piltidega väga rahul,” kinnitab Salumäe.

Olümpiavõitjal on valminud ka Triinu lugude 2. osa käsikiri. See on mõeldud veidi vanemale koolieale ja jõuab raamatupoodidesse jõuludeks.

Lugemisrohkeid sügisõhtuid!

Heli Künnapas

Heli Kirjastuse juht

Ole kursis uute raamatute ja värskemate pakkumistega, telli meie uudiskiri!